X

TÖBB MINT ISKOLA!
Bejelentkezés
?
BELÉPÉS

Gyöngyhalász: ének, humor, zene és tánc a második országos baptista „Ki mit tud?”-on

2017. 03. 25. 18:45 | HÍREK

Budapest – Nagyszerű élményekkel, hasznos tapasztalatokkal és kapcsolatokkal gazdagodhattak mindazok, akik részt vettek a Baptista Szeretetszolgálat fenntartásában működő általános iskolák Gyöngyhalász elnevezésű vetélkedőjén. Az intézmények több mint hatszáz (!) tehetséges tanulója  mutatkozott be programjával a kőbányai kulturális központban. 


A házigazda Pannonhalmi Béla Baptista Általános Iskola több fellépő csoportot már pénteken, a főpróba napján vendégül látott a fővárosban. Az ország távoli helyszíneiről érkező gyerekek közül többen városnézésen vettek részt, talán azért is, hogy egy kicsit igyekezzenek elfelejteni a másnapi szereplés miatti izgalmakat.  A március 25-én, szombaton 9 órakor kezdődő esemény vendégeit Szabó Csaba, a Baptista Szeretetszolgálat oktatási igazgatója, Weeber Tibor, Kőbánya alpolgármestere köszöntötte a Kőrösi Csoma Sándor Kulturális Központban, majd dr. Almási Tibor professzor, a Baptista Teológiai Akadémia rektora megnyitó imádságát hallgatták meg a résztvevők.

A hatszáznál is több diák Törökszentmiklósról, Velencéről, Seregélyesről, Kisújszállásról, Tiszaszalkáról, Téglásról, Sárosdról, Kótajról, Nagyhalászról és Nyírbogdányból érkezett a fővárosba, hogy számot adjon tudásáról választott kategóriájában: a legtöbben hangszeres zenével, népi és modern tánccal, tréfás jelenetekkel, dalokkal készültek a második Gyöngyhalászra. Korábban lehetett képzőművészeti pályamunkákat is küldeni a rendezvényre, ezeket kiállították az épület folyosóin. A nap során a regisztrációs pult mellett helyezték el a Ki mit tud? palackpostáját, ahová a jövő tehetségeinek szóló üzeneteket lehetett leadni.

A „drágagyöngyök felfűzése”, a „halászat” a koraesti órákban ért véget, majd megkezdődött a zsűri munkája. Az eredményekről, a helyezettekről rövidesen beszámolunk: de az máris bizonyos, hogy a legfontosabb cél, a közös szereplés és együttlét öröme újabb szép emlékekkel gazdagította a baptista általános iskolák diákjait, pedagógusait, valamint a fellépő gyerekek büszke szüleit.           

 

 

Díjazottak:

Tánc és mozgás kategória

1. helyezett Tücskök Gyermek Néptáncegyüttes

Andor Ilona Ének - Zenei Általános és Alapfokú Művészeti Baptista Iskola /Budapest/

2. helyezett Ördögmotolla Néptáncegyüttes

ll. Rákóczi Ferenc Magyar - Angol Két Tanítási Nyelvű Baptista Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola /Téglás/

3. helyezett Bengecseg Gyermek Néptáncegyüttes-nagyok

Baptista Alapfokú Művészeti Iskola /Kisújszállás/

Különdíj Böjtös Lóránt, Balogh János, Balogh Rajmond, Pongó Fábián

Hétvezér Baptista Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola /Tiszaszalka/

Különdíj Matrózok  Kossuth Lajos Baptista Általános Iskola /Kisújszállás/

Különdíj Kürti Ágnes felkészítő tanárnak a látványelemekért

Pannonhalmi Béla Baptista Általános Iskola /Budapest/

 

Ének-hangszer kategória

1. helyezett Cserrengő és Ködmön

Seregélyesi Baptista Általános Iskola /Seregélyes/

Ének kategória

1. helyezett Tőkés - Bodor András

Pannonhalmi Béla Baptista Általános Iskola /Budapest/

1. helyezett Molnár Anna

Baptista Alapfokú Művészeti Iskola /Kisújszállás/

2. helyezett Szamos Blanka Gréta

Zöldliget Magyar - Angol Két Tanítási Nyelvű Baptista Általános Iskola /Velence/

3. helyezett Tóth Cintia

Kossuth Lajos Baptista Általános Iskola és Kollégium /Kisújszállás/

Különdíj Kis Hangadók

Pannonhalmi Béla Baptista Általános Iskola /Budapest/

 

Hangszer kategória

1. helyezett Rátkay Áron

Pannonhalmi Béla Baptista Általános Iskola /Budapest/

2. helyezett Tari Dóra Melinda

Andor Ilona Ének - Zenei Általános és Alapfokú Művészeti Baptista Iskola /Budapest/

Stand up és színpadi jelenet kategória

1. helyezett Velencei Gézengúzok

Zöldliget Magyar - Angol Két Tanítási Nyelvű Baptista Általános Iskola /Velence/

2. helyezett Csiribiri Színjátszó Csoport

Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Kölcsey Ferenc Általános Iskolája /Törökszentmiklós/

3. helyezett Elvarázs Színjátszó Csoport

Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Kölcsey Ferenc Általános Iskolája /Törökszentmiklós/

Különdíj Csemeték

Csuha Antal Baptista Általános Iskola /Nagyhalász/

Különdíj Czeglédi Zétény, Pál Petra

Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Kölcsey Ferenc Általános Iskolája /Törökszentmiklós/

 

Vers és próza kategória

Vers kategória 1. korcsoport

1. helyezett Szidey Kiara Nikolett

Kossuth Lajos Baptista Általános Iskola és Kollégium /Kisújszállás/

2. helyezett Bálint Hajna

Zöldliget Magyar - Angol Két Tanítási Nyelvű Baptista Általános Iskola /Velence/

3. helyezett Bangó Anna

Farkas Gyula Baptista Általános Iskola /Sárosd/

Különdíj Bajusz Bence

Pannonhalmi Béla Baptista Általános Iskola /Budapest/

 

Vers kategória 2. korcsoport

1. helyezett Kiss Viktória

Seregélyesi Baptista Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola /Seregélyes/

2. helyezett Fedor Virág

Csuha Antal Baptista Általános Iskola /Nagyhalász/

3. helyezett Molnár Laura

Seregélyesi Baptista Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola /Seregélyes/

 

Próza kategória

1. helyezett Bodnár Dániel

Csuha Antal Baptista Általános Iskola /Nagyhalász/

2. helyezett Barkóczi Renátó

Farkas Gyula Baptista Általános Iskola /Sárosd/

3. helyezett Nagy Ivett

Kazinczy Ferenc Baptista Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola /Nyírbogdány/

Különdíj Lukács Katalin

Csuha Antal Baptista Általános Iskola /Nagyhalász/

 

Képzőművészet kategória

1. helyezett Tóth Zsuzsa Orsolya

ll. Rákóczi Ferenc Magyar - Angol Két Tanítási Nyelvű Baptista Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola /Téglás/

2. helyezett Gura Angéla

Bölcsesség Kezdete Általános Iskola /Bodrog/

3. helyezett Bottlik Csenge

Baptista Alapfokú Művészeti Iskola /Kisújszállás/

Különdíj Bognár Júlia

Bölcsesség Kezdete Általános Iskola /Bodrog/

Különdíj Molnár Mátyás

Pannonhalmi Béla Baptista Általános Iskola /Budapest/

 

Szenczy Sándornak, a Baptista Szeretetszolgálat elnökének felajánlása

Különdíj Rátkay Áron

Pannonhalmi Béla Baptista Általános Iskola /Budapest/

A tehetségkutató legtehetségesebb versenyzője, Srí Lanka-i utazás

 

Baricz Dezsőnek, a Baptista Szeretetszolgálat programigazgatójának felajánlása

Különdíj Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Kölcsey Ferenc Általános Iskolája /Törökszentmiklós/

A tehetségkutató versenyre a legnagyobb létszámban érkező intézmény (114 versenyző), 120 darab cirkuszjegy

 

Különdíj Tőkés - Bodor András

Pannonhalmi Béla Baptista Általános Iskola /Budapest/

Molnár Anna

Baptista Alapfokú Művészeti Iskola /Kisújszállás/

A tehetségkutató verseny legtehetségesebb énekesei

Gerald Showban való fellépés 2017. június 2-án

 


KERESÉS:
OK

Heti jó hír

""Ne fizessetek a rosszért rosszal, se a szidalomért szidalommal. Mondjatok inkább áldást, mert arra kaptatok meghívást, hogy áldás legyen az örökségetek.""
(1Péter 3,9))

CSATORNÁK

ESEMÉNYNAPTÁR
KÖVETKEZŐ ESEMÉNYEK
ESEMÉNYNAPTÁR
Az alábbi naptárban tudja kiválasztani egy adott naphoz tartozó eseményt. A hónapok között a nyilak segítségével tud lépkedni.
ÖSSZES ESEMÉNY

INTÉZMÉNYEINK

ELÉRHETŐSÉGEK

BAPTISTA NEVELÉS - OKTATÁS

1065 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 57.

Telefon: +36 1 381 0537
Fax: +36 1 381 0536

E-mail: fenntarto kukac baptistaoktatas pont hu

Web: www.baptistaoktatas.hu

© 2013 BAPTISTA SZERETETSZOLGÁLAT
DESIGN és FEJLESZTÉS: RELATIVE