BELÉPÉS

Nagyszerű sikerek a diákolimpián

2019. 02. 12. 12:54 | HÍREK

A Zöldliget Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Baptista Általános Iskola tanulói nagyszerűen szerepeltek a február 2-án, Móron megrendezett egyéni sakk diákolimpián.

Négy éremmel tértek haza, és három fiú továbbjutott az országos döntőre. (Sajnos idén a továbbjutók létszámát drasztikusan lecsökkentették, már csak a csoportok első helyezettjei vehetnek részt az országos döntőn. A tavalyi szabályok szerint mind a négy érmesünk továbbjutó lett volna.)

Kerekes János Gábor a 8 éves amatőr fiúk között 7 évesként hét partiból hetet megnyert. Ezzel a teljesítménnyel megszerezte az aranyérmet, és továbbjutott az országos bajnokságra. Testvére, Kerekes László Fülöp szintén aranyéremmel, a 8 éves versenyzői kategóriában jutott tovább az országos bajnokságra. Bodrogi Bendegúz a 10 éves versenyzői kategóriában lett első helyezett, amivel szintén megszerezte a jogot az országos bajnokságon való részvételre. Dubis Szabolcs Bátor a 10 éves versenyzői kategóriában bronzérmes lett. A többi fiú a 10 éves amatőr csoportban indult, Balázs Domonkos 9.Fekete Zsombor Dániel 15.Centgráf Dániel Henrik 17. helyezést ért el.